Pravidla
Sem vložte podnadpis

Základní pravidla

dlouhý zásahový systém

Hraje se podle dlouhých zásahových ploch, tzv. velký neoprén, platná zásahová plocha je trup, paže až po zápěstí, zápěstí již nikoliv. Noha až po kotníky, kotníky a níže již ne. Dále je zakázáno útočit na hlavu, krk a rozkrok.

Na akci je zakázáno konzumovat alkohol a jiné návykové látky!

Životy, zbraně a zbroje

Počet životů vám určíme při registraci, hodnotíme kvalitu kostýmu takže tedy jestli lze poznat co jste a jak hezky je kostým proveden. Dva životy jsou za odbytý kostým, tři životy jsou za dobrý kostým a čtyři jsou za velmi hezky provedený kostým.

Každá zbraň zraňuje za jeden život, to platí i pro šípy. Všechny zbraně musí být měkčené a to i hlavice šípů, bude probíhat kontrola zbraní! Povolené jsou jednoruční zbraně (všemožné meče, dýky, sekery a tesáky, ) do 90 cm, řemdichy do 70 cm, nejdelší povolená kombinace je meč a tesák (90 cm a 60 cm) potom také obouruční zbraně do maximální délky 120 cm a luky či kuše do nátahu 150N, kopí je povolené do délky 200 cm, mohou být i bodno sečné. Štíty kulaté do 80 cm v průměru a erbové, pavéza, mandláky 150X60 cm, pokud chcete tyhle velké štíty, je povinná helma, pokud helmu nebudete mít, štít se vám odebrán. Maximální rozměr štítu bez helmy je erbák 60X50 cm a kulatý v průměru 55 cm.  Malý přesah v délce zbraní nebudeme řešit, pokud  by někdo chtěl nestandardní zbraň ať se prosím domluví ještě před bitvou, ne v den bitvy! Zvláštní kombinace, jako kopí a štít je povoleno.

Průběh boje

Útoky musíte brzdit a nedávat příliš velké rány, neradi bychom se během bitvy zmrzačili. Každý zásah zasažený hlásí, prosíme aby jste přiznávali a nedocházelo tak k nepříjemným situacím typu, "On nepřiznává !" atd. Až váš počet životů klesne na nulu, padáte mrtví k zemi, popřípadě že jste přímo v místě kde se bojuje tak se odeberete kousek dál, aby jste nezavazeli bojujícím a nedošlo ke zranění. Oživování bude fungovat v každém boji jinak, předem budete informováni organizátory, jestli se budete oživovat na určeném místě nebo po určité době.


Bonus za zbroj

Na této bitvě se žádný bonus za zbroj neuděluje. Životy se rozdělují podle kvality kostýmu.